Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Co je to rigidní podlaha?

Přestože jsou rigidní vinylové podlahy na trhu již nějakou dobu, když přijde na lámání chleba, mnoho lidí stále neví, co čem je řeč. Vinylové podlahy se těší velké oblibě pro svoji odolnost vůči oděru a jinému mechanickému poškození. A ačkoli jsou obvykle velmi kvalitní, mají bohužel i jistý nedostatek a tím je tvarová nestálost při prudkých nebo extrémních změnách teplot. S rigidní vinylovou podlahou se tento nedostatek podařilo vyřešit a poskytnout tak optimální řešení.

Díky minerálnímu jádru odpadají starosti s pokládkou vinylové podlahy v okolí francouzských oken, protože skvěle odolává i celodennímu přísunu slunečních paprsků. Celkově pak rigidní podlaha lépe snese teplotní rozdíly a působení vlhkosti, což z ní dělá i skvělou volbu pro rekonstrukce starších domů. Nemusíte tak již řešit problémy s bobtnáním či zvlněním, které někdy vedly až k její výměně.

Takže jednou větou, co že to je rigidní vinyl? Jedná se o vinylovou podlahu s klikacím mechanismem, která je vylepšená o minerální jádro. To je pevnější, lépe drží tvar a odolává tak teplotním výkyvům. No dobře, jsou to dvě věty. Ale pořád se jedná o nejkratší vysvětlení na českém internetu. :) Jo a čte se to "ridžit".

Podívejte se na rigidní podlahy v naší nabídceZhlédněte všechny rigidní vinyly  

Další články z kategorie Aladinův rádce

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro alergiky?

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro alergiky?

Pro alergiky je prostředí domova klíčovým faktorem pro zdraví a pohodu. Výběr správné podlahy může mít vliv na kvalitu vzduchu v místnosti a na množství alergických reakcí. Přečtěte si náš článek.
Protiskluzová úprava koberců

Protiskluzová úprava koberců - jen u nás!

Udržet koberec na jednom místě, bez toho, aniž byste jej museli zatěžovat nábytkem, bývá občas nadlidský úkol. Poradíme vám, jak na to!
Proč investovat do nášlapů na schody?

Proč investovat do nášlapů na schody? Skrývají mnoho výhod.

Estetický doplněk, který navíc skvěle ochrání vaše schody i zdravím. To jsou nášlapy na schody. Přečtěte si, jaké skrývají tajemství.