Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

O nás (a proč máme rádi koberce)? - Mujkoberec.cz

O násO nás

O společnosti

Historie naší firmy sahá až do roku 2008, kdy byl poprvé spuštěn eshop zaměřený na prodej koberců. Tehdy ještě na doméně Kusovky.com a také pod jiným majitelem. V roce 2014 jsme firmu převzali a vystavěli zbrusu nový eshop na jiné platformě. Slavnostní spuštění proběhlo v září 2014 u Marka doma v obýváku. První objednávku jsme na novém eshopu obdrželi 22.10.2014 ve 13:32. Tímto znovu děkujeme paní Dobrkovské za projevenou důvěru a věříme, že jí koberec PRIM stále slouží. V únoru 2015 pak došlo ke změně názvu na Mujkoberec. 

V roce 2017 jsme otevřeli naši první prodejnu v garáži v Horních Počernicích, kde jsme na velkorysé ploše 16m2 nabízeli opravdu široké spektrum kusových koberců. Otevřeno jsme měli v pondělí, středu a pátek, od devíti do šesti, s hodinovou pauzou na oběd. Tato prodejna sice nebyla moc úspěšná, ale měli jsme ji rádi. A to i přesto, že v ní nebylo topení, a tak se nám v zimě kouřilo od pusy a na stole se tvořila jinovatka.

V roce 2018 jsme otevřeli větší prodejnu v pražských Vysočanech, kde jsme tvořili historii rok a půl. Poté jsme se přestěhovali o ulici vedle do větších prostor, kde máme prodejnu dodnes. 

Zatímco jsme si užívali legrace při stěhování prodejen, vyvíjeli jsme náš eshop a rozšiřovali nabízený sortiment a služby. Už od začátku nám bylo jasné, že chceme-li změnit zažité standardy na české ecommerce scéně a také v kobercovém odvětví, je potřeba přinést na trh nové služby a posunout laťku komfortu při nakupování na zcela novou úroveň.
Proto jsme v roce 2019 vytvořili koncept služeb ALL INCLUSIVE a našeho sympatického maskota Aladina. Mezi unikátní ALL INCLUSIVE výhody spadá například doprava zdarma – a to i v případě vrácení zboží, možnost vrácení zboží do 365 dnů, zasílání vzorků koberců zdarma, nadstandardní prodloužená záruka na všechny produkty zdarma, tvorba vizualizace zdarma, možnost výroby koberce na míru, možnost platby na fakturu až po dodání zboží a plno dalších nevídaných služeb, kterými Vás v tomto krátkém odstavci nechceme zatěžovat. Pokud Vás to ale zaujalo, mrkněte se sem a budete nadšeni.

Dnes (nemyslíme dnes jako dnes, ale dnes jako v současnosti - rok 2021) jsme již velkým a zkušeným prodejcem koberců, ale naše hodnoty se nijak nezměnily. Máme rádi humor, práce nás baví a děláme vše proto, aby to naši zákazníci poznali. Tímto Vás nechceme (vlastně chceme) nabádat, abyste se stali jedním z nich. Aladin by měl velkou radost. 

Tímto naše historie nekončí, naopak tím začíná. Sledujte nás na sociálních sítích a žádné důležité události Vám neutečou.

Jaké zboží prodáváme?

Velkou část našeho sortimentu si dovážíme do ČR sami. Proto u nás najdete i koberce, které Vám žádný jiný prodejce nabídnout nemůže. Prodáváme koberce předních evropských a asijských výrobců ze zemí jako je Indie, Belgie, Německo, Nizozemsko, Egypt nebo Turecko. V naší nabídce ale najdete také koberce české výroby. Prodáváme vlněné i syntetické kusové koberce, koupelnové předložky, rohože, běhouny, metrážové koberce, nášlapy na schody a od května 2020 jsme rozšířili nabídku také o kvalitní PVC. A co bude dál? Nechte se překvapit, Aladin má velké plány.


Mujkoberec Tým

Monika Jodlová

Zákaznická podpora, blahotvůrce našich zákazníků

Monika JodlováTelefon: +420 277 000 178Email: monika@mujkoberec.czZáliby: Vyprávění vtipných historek o kobercích

Kristýna Linhartová

Průvodkyně kobercovým rájem na prodejně

Kristýna LinhartováTelefon: +420 277 000 178Email: kristyna@mujkoberec.czZáliby: Česání vlasů na kobercích, aby to byli fešáci

Lucie Černá

Obchod, péče o B2B a významné zákazníky

Lucie ČernáTelefon: +420 773 773 433Email: lucie@mujkoberec.czZáliby: Luxování koberců na třináct způsobů

Tomáš Linhart - kontakt

Jednatel, technický specialista

Ing. Tomáš LinhartTelefon: +420 602 62 61 62Email: linhart@mujkoberec.czZáliby: Chození po červených kobercích a notování si.

Marek Černý

Obchodní ředitel, expert na sortiment

Marek ČernýTelefon: +420 606 05 04 03Email: cerny@mujkoberec.czZáliby: Testování měkkosti koberců ležením

Pepa Krejza

Král logistiky, princ skladu

Josef KrejzaEmail: krejza@mujkoberec.czZáliby: Domlouvání neposlušným kobercům ve skladu

Tomáš Krix

Král skladu, princ logistiky

Tomáš KrixEmail: krix@mujkoberec.czZáliby: Hledání skulinek v přeplněném autě kurýra

Kobercový Aladin

Správce, bavič, maskot chytrolín a všudybyl

Kobercový AladinTelefon: z důvodu jeho vysokého postavení tajnéEmail: info@mujkoberec.cz (Aladin pravidelně monitoruje náš pracovní mail)Zajímavost: Z naší firmy všichni létáme na kobercích, ale Aladin je z nás jediný, kdo z toho má oficiální certifikát.

Naše hodnoty

 1. Poctivost
  Klademe velký důraz na transparentnost a dodržování našich závazků. Naše slovo nás zavazuje.
 2. Kvalita
  Naše úsilí vkládáme do toho, aby zákazníci byli nadšeni z našich výrobků. Proto spolupracujeme jen s dodavateli kvalitních výrobků, které vydrží.
 3. Ohromování zákazníků
  Naše největší odměna a zároveň velmi dobrý marketingový nástroj je nadšený zákazník. I když uděláme chybu, vždy se ze všech sil snažíme ji co nejlépe napravit a štědře kompenzovat.
 4. Flexibilita
  Již Darwin vyslovil, že přežije ten nejpřizpůsobivější, ne největší. Snažíme se o to být stále ve střehu a okamžitě reagovat na změny a zákaznické potřeby.
 5. Skromnost
  Jednou je člověk dole, jednou nahoře. I když jste nahoře, neznamená to, že Vám hvězdné manýry usnadní cestu. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba od někoho pomoct, tak nemá smysl se chovat povýšeně.
 6. Pracovitost
  Když je třeba, dokážeme se do věci obout a doručovat. Neklademe si výmluvy, proč něco nejde, namísto toho si nasadíme klapky na oči a vytrváváme.