🔔 Podlahy a metrážové koberce v AKCI! Využijte až 44% slevu s kódem PODLAHA15.

O nás (a proč máme rádi koberce)?

Tým Mujkoberec.cz v roce 2024

O společnosti

2014

Historie naší firmy sahá až do roku 2008, kdy byl poprvé spuštěn e-shop zaměřený na prodej koberců. Tehdy ještě na doméně Kusovky.com a také pod jiným majitelem. V roce 2014 jsme firmu převzali a vystavěli zbrusu nový e-shop na jiné platformě. Slavnostní spuštění proběhlo v září 2014 u Marka doma v obýváku. První objednávku jsme na novém e-shopu obdrželi 22. 10. 2014 ve 13:32. Tímto znovu děkujeme paní Dobrkovské za projevenou důvěru a věříme, že jí koberec PRIM stále slouží. V únoru 2015 pak došlo ke změně názvu na Mujkoberec. 

2017

V roce 2017 jsme otevřeli naši první prodejnu v garáži v Horních Počernicích, kde jsme na velkorysé ploše 16m2 nabízeli opravdu široké spektrum kusových koberců. Otevřeno jsme měli v pondělí, středu a pátek, od devíti do šesti, s hodinovou pauzou na oběd. Tato prodejna sice nebyla moc úspěšná, ale měli jsme ji rádi. A to i přesto, že v ní nebylo topení, a tak se nám v zimě kouřilo od pusy a na stole se tvořila jinovatka.

První prodejna Mujkoberec.cz v garáži
První prodejna Mujkoberec.cz v garáži

2018

V roce 2018 jsme otevřeli větší prodejnu v pražských Vysočanech, kde jsme tvořili historii rok a půl. Poté jsme se přestěhovali o ulici vedle do větších prostor, kde máme prodejnu dodnes. 

Zatímco jsme si užívali legrace při stěhování prodejen, vyvíjeli jsme náš e-shop a rozšiřovali nabízený sortiment a služby. Už od začátku nám bylo jasné, že chceme-li změnit zažité standardy na české ecommerce scéně a také v kobercovém odvětví, je potřeba přinést na trh nové služby a posunout laťku komfortu při nakupování na zcela novou úroveň.

Naše první prodejna v Praze-Vysočanech
Větší prodejna v pražských Vysočanech, která nám posloužila téměř 2 roky

2019

Proto jsme v roce 2019 vytvořili koncept služeb ALL INCLUSIVE a našeho sympatického maskota Aladina. Mezi unikátní ALL INCLUSIVE výhody spadá například doprava zdarma – a to i v případě vrácení zboží, možnost vrácení zboží do 365 dnů, zasílání vzorků koberců zdarma, nadstandardní prodloužená záruka na všechny produkty zdarma, tvorba vizualizace zdarma, možnost výroby koberce na míru, možnost platby na fakturu až po dodání zboží a plno dalších nevídaných služeb, kterými Vás v tomto krátkém odstavci nechceme zatěžovat. Pokud Vás to ale zaujalo, mrkněte se sem a budete nadšeni.

Náš oblíbený maskot Aladin!
Náš maskot Aladin je chytrolín, všudybyl a často ho charakterizují rádobyvtipné průpovídky

2021

Velký milník! Sebrali jsme veškerou odvahu a pronajali jsme si 1000 m2 sklad v Praze - Horních počernicích. To nám umožňuje neustále zvyšovat skladové zásoby a dostat koberce i další produkty k vám domů co nejrychleji.

Sklady v Praze - Horních Počernicích
Sklady v Praze - Horních Počernicích

SOUČASNOST

Dnes jsme již velkým a zkušeným prodejcem koberců, ale naše hodnoty se nijak nezměnily. Máme rádi humor, práce nás baví a děláme vše proto, aby to naši zákazníci poznali. Tímto Vás nechceme (vlastně chceme) nabádat, abyste se stali jedním z nich. Aladin by měl velkou radost. 

Tímto naše historie nekončí, naopak tím začíná. Sledujte nás na sociálních sítích a žádné důležité události Vám neutečou.

Tým Mujkoberec.cz v roce 2021
Celý tým Mujkoberec.cz v roce 2021

Ocenění

Podařilo se nám zvítězit v anketě Heureka ShopRoku 2021 a v následujícím roce dokonce ocenění obhájit! Zároveň jsme získali 14. místo v rámci Deloitte FAST50 2022, která oceňuje nejrychleji rostoucí firmy z 18 států ve střední a východní Evropě.

 • Heureka ShopRoku 2021
 • Ocenění ShopRoku 2022
 • 14. místo v rámci Deloitte FAST50

♻️ Udržitelnost a ekologie v Mujkoberec.cz

Pro naši firmu je důležité být udržitelnou a dbát na ochranu životního prostředí. Věříme, že máme odpovědnost za to, jaký dopad má naše činnost na planetu a že musíme jednat s ohledem na budoucnost.

A kdo ví, třeba se nám nakonec podaří být nejen příkladem udržitelného podnikání, ale také motivací pro další firmy, aby se k nám přidaly. Co vše děláme pro udržitelnost a ekologii?

 • Výběr materiálů - Snažíme se vybírat produkty od dodavatelů, kteří se aktivně angažují v udržitelnosti a ochraně životního prostředí.
 • Doprava - Neustále optimalizujeme množství balícího materiálu a aktivně hledáme ekologičtější alternativy pro přepravu.
 • Zodpovědný přístup k odpadu - Klade se důraz na správné třídění odpadu a recyklaci. Veškeré zbytky a odřezky koberců a PVC se shromažďují a snažíme se jim dát druhou šanci v oběhu, například prostřednictvím předání do útulků pro zvířata. Část těchto materiálů také darujeme školám a školkám, které je využívají pro kreativní práci s dětmi.
 • přečtěte si podrobněji, co vše děláme pro udržitelnost
Získali jsme ocenění udržitelný eshop

Jaké zboží prodáváme?

Velkou část našeho sortimentu si dovážíme do ČR sami. Proto u nás najdete i koberce, které Vám žádný jiný prodejce nabídnout nemůže. Prodáváme koberce předních evropských a asijských výrobců ze zemí jako je Indie, Belgie, Německo, Nizozemsko, Egypt nebo Turecko. V naší nabídce ale najdete také koberce české výroby. Prodáváme vlněné i syntetické kusové koberce, koupelnové předložky, rohože, běhouny, metrážové koberce, nášlapy na schody a od května 2020 jsme rozšířili nabídku také o kvalitní PVC. A co bude dál? Nechte se překvapit, Aladin má velké plány.
Naše hodnoty

 1. Poctivost
  Klademe velký důraz na transparentnost a dodržování našich závazků. Naše slovo nás zavazuje.
 2. Kvalita
  Naše úsilí vkládáme do toho, aby zákazníci byli nadšeni z našich výrobků. Proto spolupracujeme jen s dodavateli kvalitních výrobků, které vydrží.
 3. Ohromování zákazníků
  Naše největší odměna a zároveň velmi dobrý marketingový nástroj je nadšený zákazník. I když uděláme chybu, vždy se ze všech sil snažíme ji co nejlépe napravit a štědře kompenzovat.
 4. Flexibilita
  Již Darwin vyslovil, že přežije ten nejpřizpůsobivější, ne největší. Snažíme se o to být stále ve střehu a okamžitě reagovat na změny a zákaznické potřeby.
 5. Skromnost
  Jednou je člověk dole, jednou nahoře. I když jste nahoře, neznamená to, že Vám hvězdné manýry usnadní cestu. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba od někoho pomoct, tak nemá smysl se chovat povýšeně.
 6. Pracovitost
  Když je třeba, dokážeme se do věci obout a doručovat. Neklademe si výmluvy, proč něco nejde, namísto toho si nasadíme klapky na oči a vytrváváme.
 7. Udržitelnost
  Věříme, že máme odpovědnost za to, jaký dopad má naše činnost na planetu a že musíme jednat s ohledem na budoucnost. Přečtěte si, co vše děláme pro udržitelnost.
Přejděte na mujkoberec.cz