Nejprodávanější produkty


Zavolejte nám!

+420 277 000 178

Potřebujete poradit nebo objednat po telefonu? Zavolejte nám! Po-Pá: 9-18, So: 9-13

Proč nakoupit u nás

Doprava zdarma na vše

Doprava
zdarma

Na vše, i při vrácení zboží
30 dnů na vrácení

1 rok na vrácení zboží

Nepokládáme otázky Doprava zpět zdarma
7 let zkušeností a historie

Kamenná prodejna v Praze

Paříkova 354 / 5, Praha 9, Vysočany
Spokojenost - heureka

Nejvyšší spokojenost

Přečtěte si nezávislé recenze na Heuréce

Zobrazit mnoho dalších výhod >

Populární koberce

Shaggy koberce Koberce do obýváku Levné kusové koberce Zátěžové koberce Venkovní (outdoorové) koberce Výprodej koberců

Jak si vybrat koberec?3D návrh koberce zdarma

Vzorek koberce zdarma

Nákupní rádce

Sháníte nový koberec a hledáte vodítko, podle čeho ho vybrat? Aladin pro Vás připravil tento stručný manuál, který Vám pomůže vybrat si koberec snů (možná i létající)!

V prvé řadě je potřeba si rozmyslet, do jaké místnosti koberec chci, protože to mi předurčí, jaký typ vybrat. Aladinovy nejčastější možnosti:

Chci koberec do obýváku:

Obývák je místnost, která je většinou docela zatěžovaná, ale také pokoj, kde si chcete dopřát komfortní podlahu. Proto bychom Vám doporučili koberec střižený, nikoli smyčkový, klidně s delším vlasem, ale z odolnějších materiálů, jako je polyamid nebo polyester. Pozor – Aladin varuje – ne všechny koberce s delším vlasem jsou měkoučké. Zejména ty levnější mají nižší hustotu vláken a jsou na dotek hrubší, takže sice můžete při nákupu ušetřit, ale ne vždy si na něm budete připadat jako na obláčku, občas si spíše vzpomenete na chůzi bosou nohou po trávníku.

Aladinův designový tip: V poslední době frčí mít v obýváku dřevěnou podlahu a na ní položen pod konferenčním stolkem kusový koberec, který se bude skvěle vyjímat a barevně podtrhne design Vaší místnosti. Bude sice menší, ale přesto se bude jednat o dominantu v místnosti, kterou můžete podpořit dalšími doplňky, jako jsou polštářky, vázy, závěsy apod.

Chci koberec do ložnice:

Ložnice je prostor, kde se můžete hodně kobercově vyřádit. Protože se jedná o nejméně zatěžovanou místnost v bytě, můžete si zde opravdu dopřát velkého komfortu ve formě opravdu příjemného koberce. Naskýtá se zde více variant – např. si můžete koupit 2 menší běhounky na každou stranu postele, do které se Vám krásně zaboří chodidla, jen co ráno vstanete. Nebo můžete ložnici řešit větším kusovým kobercem, který bude částečně zasunut pod postelí a bude jí přesahovat. Do ložnice určitě doporučujeme mírnější a zemitější barvy, které mají uklidňující účinek jako např. hnědá, béžová, šedá, ale výborně se vyjímá i hluboká modrá, starorůžová nebo zelená. Koberec Vám tak může zaručit bezvadný komfort a působit na Vás uklidňujícím dojmem – zkrátka dvě mouchy jednou ranou. :)

Chci koberec do kuchyně / na chodbu:

Tak v tomto případě doporučujeme, aby praktičnost a jednoduchost zvítězila. V jídelně a v předsíni koberci neustále hrozí znečištění jídlem nebo špinavou obuví. Proto dejte na naši radu a používejte koberce s nízkým vlasem, které jsou praktické na údržbu, a drobky či nečistoty lze jednoduše uklidit. Ideální je vlas do výše jednoho centimetru. Velmi vhodné jsou např. bezvlasé koberce typu bouclé, které lze snadno čistit i mokrou cestou, navíc velmi rychle schnou. Tyto koberce toho nejvíce vydrží, nejsnáze se udržují a jsou zároveň – tramtadadá – i nejlevnější, takže co víc si přát? Můžete je snadno vyklepat, zamést, anebo se na nich proletět. Ne pardon, ten poslední bod platil pouze pro Aladina. Hledáte-li metrážový koberec, poohlédněte se po smyčkovém a co nejodolnějším typu. Odolnost poznáte podle zátěžové třídy (21 nejnižší, 23 nejvyšší). Do zmíněných místností hledejte minimálně zátěž 22.

A co domácí mazlíčci?

Pokud doma máte něco milého a chlupatého, doporučujeme slevit z nároků komfortu, a orientovat se trochu více na praktičnost. V tomto případě je dobré zvážit použití více melírovaných barev, kde se chloupky našeho mazlíčka lépe ztratí. Rovněž vlas nemusí být tak vysoký, protože platí známý Aladinův zákon – čím nižší chlup, tím míň mě pruď. Neboli na nižším vlasu se nenachytá tolik nečistot a je praktičtější. Máte-li doma prasátko nebo zvíře, které se mu čistotou podobá, platí tato poučka dvojnásob. :)