🍀 Posečte ceny umělých trav s kódem TRAVA10. Výprodej trav a slevy až 28 %.
Nejlepší kobercová videa na celém internetu!Nejlepší kobercová videa na celém internetu!

Nezapomeňte Aladina odebírat na Youtube:

Jenom tak Vám neunikne žádná informace o nových bytových trendech, užitečné návody, jak se starat nebo jak správně vybrat ten pravý koberec pro Vás! :)

Aladinova ruka
Aladinova ruka


Aladin je na Youtube! Vítejte :)Níže jsme pro Vás připravili nejužitečnější videa, která Vám poskytnou důležité informace, ohledně toho, jak vybrat určitý druh koberce a co všechno přitom zohlednit. Ve videích odpovídáme na nejčastější zákaznické dotazy a přidáváme poznatky z praxe. Ale nebojte - nebudeme Vás nudit - většina videí je krátká a jsou v nich jen ty nejzákladnější informace. :)

Kobercové základy: Jak vybrat kusový koberec?

Jasně stručně a výstižně - Marek Vám řekne podle čeho koberec vybrat a nevynechá ty nejdůležitější věci, co vzít při rozhodování v potaz.

Řekneme si zde něco o kobercových materiálech - jaké jsou v nich rozdíly co se týče měkkosti a odolnosti, poradíme jak vybrat koberec do konkrétní místnosti a dozvíte se také, jestli si koberec máte dát pod sedačku či nikoliv. :)

Více informací z videa jak si koberec vybrat najdete zde.

Jak vybrat umělý travní koberec?

Travní koberce jsou tradičním hitem jara a léta. Umělé trávy již v dnešní době vypadají velice věrohodně a to nejkrásnější na nich je, že jsou prakticky bezúdržbové. U trav doporučujeme zohlednit výšku vlasu, která nám určí měkkost trávy. Každá tráva z naší nabídky má své specifikum a je vhodná k určitému účelu - vše je napsané u konkrétního produktu. Až celé video vstřebáte, můžete se podívat rovnou na naši nabídku travních koberců.

Praktický rádce: Jak vybrat metrážový koberec?

Není koberec jako koberec. Každý má jiné vlastnosti a hodí se do jiných prostor. Jak si poradit s výběrem toho správného metrážového koberce Vám poradí kolega Tomáš v následujícím videu. Celou kolekci metrážových koberců najdete zde.

Jak správně vybrat běhoun?

U běhounu je důležité zohlednit rozměr, protože mnoho běhounů se dělá s pevně danou šířkou a délkou. V nabídce jsou ale takéi běhouny na míru - zde si vyberete pevně danou šíři role a pak můžete zadat libovolnou délku. Všechny běhouny za naší nabídky jsou obšité ze všech stran. Je dobré také myslet na podklad - značná část běhounů již má protiskluzovou úpravu zabudovanou, takže by neměly jezdit po podlaze. Pokud ji běhoun nemá, doporučujeme ho podlepit např. oboustrannou páskou, nebo podložit protiskluzovou podložkou. Zde naleznete kompletní nabídku běhounů.

Bukláky: co to je, kam se hodí a jak správně vybrat?

Koberce bouclé jsou staré, jako samotné kobercové odvětví - jsou téměř nezničitelné a velmi snadné na údržbu.

Bukláky se hodí zejména do prostor se zvýšenou zátěží - na chodbu, do kuchyně, nebo na chatu jsou ideální. Ve většině případů si poradí i s deštěm a venkovními vlivy a jsou to nejjednodušší koberce na údržbu. Zde naleznete naši nabídku bouclé koberců.

Jednoduchý rádce: Jak vybrat jednobarevný koberec?

Ono se řekne "jednobarevný koberec". Ale množství druhů člověka překvapí. Abyste se v tomto kobercovém segmentu orientovali, připravili jsme pro Vás krátkého videorádce, který Vám pomůže s výběrem.

Hit pro Vaši domácnost! Nakonfigurujte si koberec přesně podle Vašeho přání!

Jasně, ne každému vyhovují standardní rozměry koberců. Proto jsme pro Vás jako první v Čechách a na Slovensku spustili unikátní konfigurátor koberců, kde si můžete navrhnout koberec s vlastní barvou, tvarem, velikostí a obšitím. Vybírat můžte z řady materiálů.

Který koberec je nejjemnější?

To je otázka, která se snadno vyřeší na naší prodejně, ale na eshopu odpověď nebývala tak jednoduchá. Proto jsme vytvořili toto krátké video, kde se kolega Tomáš rozvášnil a kde Vám pomůže najít dokonalý "ňuňací" koberec. Všechny koberce z videa najdete ZDE.

Vítejte v kobercové prodejně Mujkobarák v pražských Vysočanech!

V říjnu 2019 jsme otevřeli novou prodejnu v Praze 9. Už jste ji navštívili? Pokud ne, mrkněte se, co u nás uvidíte.

EXKLUSIVNĚ Z INDIE: Tajemství výroby ručně tkaných koberců

V roce 2017 jsme se byli podívat v Indii, abychom na vlastní oči viděli, jak probíhá ruční výroba koberců, které Vám u nás nabízíme k prodeji. Od té doby Indii navštěvujeme pravidelně a sami tam vybíráme ty nejkrásnější koberce pro export do Čech. Mrkněte se na naši aktuální nabídku ručně tkaných koberců z Indie.

Jak funguje protiskluzová podložka?

Protiskluzová podložka je skvělým doplňkem pro všechny kusové koberce, které pokládáte na kluzkou podlahu (PVC, vinyl, plovoucí podlaha a další). Při došlapu na koberec s protiskluzovou podložkou se koberec ani nehne. Však se již mrkněte na video. Protiskluzové podložky najdete buď v metrážovém provedení, anebo Vám ji ustřihneme na míru přesně pro Váš koberec za pevně danou cenu 399 Kč.

Představení nášlapů na schody (schodnic)

Stejně tak, jako je důležitý správný výběr nášlapů na schody, je důležitá i jejich správná instalace. S oběma fázemi Vám poradí kolega Marek v následujícím videu. Až budete dostatečně vzděláni, mrkněte na naši aktuální nabídku schodnic.Kdyby Vám nášup našich nejlepších videí nestačil, není nic snazšího než si naladit náš Youtube kanál plný hodnověrných recenzí na koberce a našeho nepříliš kvalitního humoru.
Rádi bychom také ujistili milovníky fauny, že při natáčení našich videí nezahynulo žádné zvíře.

Nejpraktičtější koberce na údržbu

Jsou to nednoznačně koberce bouclé, které můžete zhlédnout v této kategorii.

Oblíbené kobercové kategorie zmíněné ve videu jsou:
  • Twin - oboustranné praktické koberce
  • Sisalo - kusový praktický koberec
  • Centaure Deco - metrážní zátěžový koberec

Další oblíbené koberce bouclé: 
Podívejte se na náš Youtube kanál a nezapomeňte Aladina odebírat


Aladin ukazuje dolů na koberciUff, už mám dost videí, odvěďte mě rychle odsud, třeba na titulní stránku...