🍀 Posečte ceny umělých trav s kódem TRAVA10. Výprodej trav a slevy až 28 %.

Do kterých místností se hodí vinyl, kam PVC a kam koberce?

PVC podlahy mají velkou tradici a v posledních letech se tento materiál podařilo významně zdokonalit. Nabízí velkou škálu vzorů, dodává se v rolích a hodí se do bytů, kde chodíte naboso. Jakožto anti alergenní je ideální do domácností alergiků, do kanceláří i nemocnic. Snadno se udržuje, dobře izoluje teplo i hluk a odolá škrábancům. Můžete jej doplnit i podlahovým vytápěním.

Výhodou vinylových podlah je vysoká odolnost proti poškrábání, realistický vzhled – věrně imitující dřevo, kámen i dlažbu, a také možnost kombinace s podlahovým vytápěním. Vlhkosti odolá lépe než PVC, a proto jej můžete položit i do koupelny. Standardně se dodává po dílcích, které usnadňují pokládku. Oceníte jej v domácnosti, kde jsou děti a domácí mazlíčci.

Metrážové koberce většinou volíme do místností se střední zátěží: ložnice, jídelny, či obývací pokoje. Chodby, haly a dětské pokoje bývají frekventovanější, proto by měl koberec umístěný v těchto prostorách splňovat vyšší nároky. Jeho údržba je oproti PVC a vinylu náročnější, a proto volte vyšší kvalitu. Na druhou stranu koberec obvykle poskytuje vyšší míru komfortu, než jiné podlahy a i jeho cena může být velmi dobrým důvodem, proč vybrat právě tuto podlahovou krytinu.

Speciální kategorií jsou pak travní koberce. Ty se používají ve vnitřních i venkovních prostředích, na terasách, v okolí bazénu či dětského hřiště, na parkovacích stáních, ale uplatnění najdou i na balkonech či lodžiích.

Protože v dnešní době nikdo nemá čas číst a my máme rádi jednoduché a rychlé rady, tady to máte ve zkratce černé na bílém:

Levná krytina na málo frekventovaná místa v domě: PVC nebo koberec
Odolná krytina do bytu či kanceláře: vinyl nebo zátěžové PVC či zátěžový koberec
Do exteriéru: travní, outdoorové koberce
Pro maximální míru komfortu: koberec
Krytina, která vydrží opravdu dlouho: vinyl
Aktuální trendy: vinyl + kusový koberec
Do kuchyně: vinyl nebo odolné PVC
Pro maximální zvukovou izolaci: koberec + podložka pod něj

Ale víte, jak to je. Fantazii se meze nekladou a ani jiné použití podlahové krytiny, než je výše uvedeno, není špatně. Záleží jen na Vašich preferencích. A pokud si nejste jisti, rádi Vám poradíme.

Jakou podlahu vybrat?

Teď, když víte rozdíly, zhlédněte nabídku:Metrážové koberce PVC podlahy Vinylové podlahy

Další články z kategorie Aladinův rádce

Jak se starat o laminátovou podlahu

Jak se starat o laminátovou podlahu

Správná péče o laminátovou podlahu je klíčem k jejímu dlouhému životu a krásnému vzhledu. Objevte osvědčené metody a doporučení, jak udržet vaši laminátovou podlahu v perfektním stavu.
Číst více
Stručný návod, jak položit laminátovou podlahu

Stručný návod, jak položit laminátovou podlahu

Prozradíme Vám pár tipů a triků, jak si bez vrásek položit laminátovou podlahu.
Číst více
Jak vybrat laminátovou podlahu

Jak vybrat laminátovou podlahu

Jak vybrat plovoucí podlahu, aby seděla vašemu interiéru i stylu života? Stačí si odpovědět na pár jednoduchých otázek, a budete mít doma lamino přesně podle vašeho gusta.
Číst více