🤗 AKCE na venkovní koberce a trávy. Zútulněte si domov se slevou až 40 %.

Mít jeden koberec na doma i na venek? Bukláky jsou kobercovými obojživelníky

Koberce bouclé, nebo taky bukláky, jsou koberce bez vlasu. Jsou nenáročné a jednoduše se udržují, právě proto, že nemají dlouhý vlas, do kterého by se zachytávaly nečistoty. Kobercový mág Aladin vám ukáže, kam všude můžete takový buklák dát, aby dělal radost oku, ale byl i praktickým pomocníkem.

Bukláky jsou koberce bez vlasu, což je dělá ideálními podlahovými parťáky nejen do vstupních prostor domu, chodeb nebo na namáhaná místa, ale i na venkovní terasu či malý městský balkon. Vytáhnete-li buklák na čerstvý vzduch, vaše zahradní oslava bude hned vypadat o něco stylověji.

Údržba bukláku je hračka, zvládne ji každý

Pro svou snadnou údržbu mají koberce bouclé místo v Aladinově stáji jisté. Tím, že jsou bezvlasé a nečistota se nemá kde udržet, nemusí je kobercový mág po každé cestě z Orientu kartáčovat. Stejně tak není potřeba věnovat jim přemíru péče ani ve vaší domácnosti. Pokud tedy máte pocit, že by si kuchyň zasloužila oživit, ale nechcete neustále čistit skvrny od vylitého čaje či dětského jídla, neváhejte a pořiďte si buklák. I kdyby vám ukápla připravovaná omáčka k obědu, není to pro koberec bouclé konečná, protože jakýkoliv flek odstraníte pomocí vody a hadříku. Díky hladkému povrchu stačí koberec jen otřít vodou, případně za pomoci kartáče lehce vydrhnout a bude zářit zase jako nový.

V jednoduchosti je krása

Jaké bukláky má Aladin v nabídce? Nejčastěji se vyrábí v zemitých přírodních barvách, tedy v béžové, hnědé a šedé. To souvisí s jejich variabilitou, jelikož jsou velmi lehké a snadno přemístitelné, tak je důležité, aby se daly kombinovat s širokou škálou barev a designů. Avšak pokud se nebojíte výraznějších odstínů, kobercový magnát Aladin má ve svých skladech bukláky všech barev duhy. „Koberce řady Adria jsou veselejší a v nabídce máme mnoho barevných kombinací, ať už je to červená, zelená nebo modrá. Určitě neplatí, že by bukláky byly jenom nudné a zašedlé,” prozrazuje Marek Černý ze společnosti Mujkoberec. Velmi sympatická je i jejich pořizovací cena, jsou totiž poměrně levné a při správném zacházení vám doma vydrží roky.

I koberce mohou být outdoorové

Bukláky jsou vhodné i do exteriéru, tedy pokud máte doma terasu nebo balkon a chcete si toto místo vyšperkovat stylovým kobercem, je bouclé sázka na jistotu. „Jednou z předností koberců bouclé je to, že jsou to tzv. outdoorové koberce. Můžete je tedy dát i ven a nevadí, když na ně zaprší. Což je možné právě díky tomu, že nemají vlas, který by nasál vlhkost,” dodává Marek Černý. Tím, že jsou bezvlasé jsou i velmi lehké, a proto nejsou na manipulaci nijak náročné. Navíc s příchodem jara láká sluníčko k častějšímu pobytu venku, tak proč si nevytáhnout k posezení u kávy koberec, který i v chladnějších dnech udrží vaše nohy v teple, izolované od studené podlahy. Nebojte se o údržbu, je to stejně snadné jako v interiéru – postačí vám voda a hadřík, případně kartáč, kterým koberec vydrhnete. V létě můžete k čištění beze strachu použít i venkovní hadicí, protože buklák uschne dříve, než Aladin stačí říct turban.

Témata tohoto článku:
- Koberce Bukláky