🤗 AKCE na venkovní koberce a trávy. Zútulněte si domov se slevou až 40 %.

Instalace lišt PVC

Instalace lišt je velice jednoduchá. Nejprve zkontrolujte, že je stěna nad podlahou očištěná. Následně máme 2 způsoby, jak lištu nainstalovat:
 • Nalepit
  Doporučený a jednodušší způsob na instalaci, potřeba rovné stěny.
 • Přivrtat
  Náročnější způsob, spolehlivější, používá se více při nerovných stěnách.

Lepení

Lišty se lepí ze zadní strany ke zdi lepidlem - můžete použít např. oblíbené lepidlo Mammut. 1 balení tohoto lepidla by Vám bezpečně mělo vystačit na cca 20 metrů lišt.
 • Na zadní stranu lišty naneseme kousky lepidla cca 10-20 cm od sebe (v závislosti na nerovnosti stěny).
 • Lištu tlačíme směrem ke zdi a zároveň dolů k podlaze.
 • Lištu doporučujeme zafixovat nastřeleným tenoučkým hřebíkem, aby se nehýbala do doby, kdy lepidlo zaschne. Pokud tuto možnost nemáte, tak lištu držte pevně přitlačenou, dokud lepidlo nezaschne.


Přivrtání

 • Z lišty vyndáte proužek, který zakrývá kanálek pro vedení kabelu
 • Lištu přiložíte ke stěně a zadní stranu kanálku na liště přivrtáte ke stěně. Doporučený rozestup šroubů od sebe je cca 20 cm
 • Vložíte zpět krytku kanálku pro vedení kabelů.

Zkrácení lišt

V některých úsecích budete potřebovat lištu zkrátit a uříznout. Pro řezání Vám postačí pilka s jemnými zuby (ideálně např. na železo). Řežeme svisle a rovně od shora dolů. Pokud nemáte pilku, mohl by to zvládnout i ostrý nůž, ale to příliš nedoporučujeme - je to více práce a nůž se pravděpodobně otupí.


Spojování lišt

Spojování lišt je velice jednoduché - 2 lišty rovně k sobě spojíte spojkou. Pokud se Vám 2 lišty potkávají v rohu místnosti, použijte kout. Pokud chcete spojit 2 lišty ve vnějším výčnělku místnosti, použijte roh. V případě, že chcete lištu ukončit, použijte levou nebo pravou koncovku. Tyto komponenty si můžete objednat společně s lištou.

Vedení kabelu

Uvnitř lišty se nachází kanálek, kterým můžete provést jakýkoliv kabel. Kanálek má rozměr cca 2x1 cm a postačí tak bezpečně pro vedení většiny kabelů.


Zde jsme připravili video návod:Zavřít