🍀 Komu se nelení, tomu se zelení. Na všechny UMĚLÉ TRÁVY využijte slevu 15 % s kódem TRAVA15

koberec v ložnici

Jak si zajistit kvalitní spánek?


Základ každé místnosti tvoří podlaha. A nejinak je tomu také v případě ložnice. Ačkoli na ni tady nejsou kladeny takové nároky jako v jiných částech domu – například v koupelně či kuchyni, neznamená to, že bychom její výběr měli brát na lehkou váhu. Ba naopak. Nejlépe se sem hodí koberec, který prostor příjemně zateplí a zútulní. Vybírejte ideálně koberce s vysokým vlasem, do kterých se krásně zaboříte. Kromě celoplošných můžete volit také kusové, které jsou k mání v nejrůznějších vzorech, stylech i barvách. Nepotrpíte-li si na experimentování, můžete zvolit i jednobarevný koberec.

 

Pohodlné poležení

Na tom, jak odpočinutí se ráno probudíme, se podílí nejen prostředí, ale také celá řada dalších faktorů. Jedním z těch stěžejních je pochopitelně postel, do níž se každý večer ukládáme ke spánku. Vedle rozhodně nešlápnete, zvolíte-li postel z masivu. Nejen, že je zárukou kvality, ale navíc pěkně vypadá, protože se v ní citlivě snoubí elegantní a moderní design. Dřevo jakožto přírodní materiál patrně nikdy nevyjde z módy, navíc vytváří pocit příjemné domácí atmosféry. Na někoho však může působit poněkud chladně, dá tak raději přednost čalouněným postelím, které jsou k sehnání v různých stylech.

 

Kvalitní podklad

Ruku v ruce s nákupem postele by měl jít také nákup matrace. Při jejím výběru hraje roli její tvrdost, materiál, ale také hmotnost, věk či zdravotní stav spáče. Na výběr je velké množství druhů, pořídit si můžete pružinovou, pěnovou, latexovou nebo zdravotní matraci. Její vlastnosti naplno vyniknou jen v případě, že ji uložíte na vhodný rošt. Ten má totiž důležitou podpůrnou funkci a významně ovlivňuje její životnost, hygienu a správnou ortopedickou funkčnost. Vysoký komfort pro relaxaci nabízí polohovatelné lamelové rošty, které lze nastavit v oblasti hlavy, což oceníte v případě, že chvíle před usnutím trávíte čtením knihy. Polohovat je můžete také v oblasti nohou a ulevit si tak od jejich bolesti.

 

Ponechte ložnici vzdušnost

Ložnice by měla působit vzdušně, proto ji zbytečně nezahlťte nábytkem. Vedle postele umístěte noční stolky, které vám poslouží k odložení drobností, co potřebujete mít neustále při ruce. Volte je ve stejném designu jako postel – ložnice tak dostane jednotný ráz. Chybět by tady neměly šatní skříně, které poskytnou dostatek úložného prostoru. Na spodní prádlo můžete pořídit ještě komody, ale tím by mělo být učiněno nákupům nábytku za dost. Ponechte jí styl, eleganci a prostornost, jen v takové místnosti se vám totiž bude relaxovat jedna báseň!