💣 BLACK FRIDAY! Kód BF2023 zvýší slevu o dalších 15 %. Platí na kusové koberce a další.

Útulný interiér? Zaměřte se na podlahu!

Základem každého interiéru je bezpochyby podlaha. S ohledem na velkou plochu, kterou zabírá, hraje dominantní roli. A tak nikoho nepřekvapí, že právě ona se významnou měrou podílí na tom, jak se v naše bydlení cítíme. K tradičním podlahovým krytinám odjakživa patřily koberce. A ačkoli díky nástupu nových materiálů byly jeden čas trochu mimo hru, nyní se opět dostávají na výsluní. Zájem je hlavně o moderní kusové koberce, které jsou výrazným estetickým prvkem každého interiéru. K dostání jsou v různých vzorech, stylech, dekorech a nejrůznějších odstínech, ale volit můžete také klasické jednobarevné koberce.

Široký výběr

Vedle estetické stránky, kterou podlahová krytina má, hraje důležitou roli samozřejmě také její praktičnost. Protože každá místnost má své specifické nároky, je nutné přistupovat k jejímu zařizování individuálně a vybírat ji podle toho, co od ní očekáváme. Zatímco do ložnice, která patří k nejméně frekventovaným místům v celé domácnosti, máte ve výběru v podstatě úplně volnou ruku a záleží jen na vašem vkusu, jestli vsadíte na dřevěnou podlahu, laminátovou plovoucí podlahu nebo koberec, v ostatních místnostech už je to větší oříšek.

Vysoké nároky

V koupelně potřebujete podlahu, která bude vyzařovat teplo, vytvářet příjemnou atmosféru a zároveň bude dokonale vodotěsná. Zatímco dříve byla nabídka značně omezená a v podstatě se dalo vybírat jen mezi dlažbou a linoleem, dnes je možností daleko více. Chybu rozhodně neuděláte, zvolíte-li vinylovou podlahu – ba naopak. Právě ona je díky svým vlastnostem pro tyto prostory přímo ideální – odolá vodě, je příjemná na dotek a vyniká tepelnou návratností. Podobně náročná, s ohledem na to, co všechno musí vydržet, je také podlaha do kuchyně. Vybírat však můžete ze spousty materiálů. Velké oblibě se těší korkové podlahy, které oceníte hlavně v případě, že rádi vaříte a trávíte přípravou pokrmů spoustu času. Příjemně se po ní totiž našlapuje a je krásně teplá – na rozdíl třeba od dlažby. Hodí se sem ale také přírodní linoleum či v současnosti velmi moderní bambusová podlaha. Tak, vyberte si podle vašeho vkusu a vykouzlete si bydlení snů!