🍀 Posečte ceny umělých trav s kódem TRAVA. Výprodej trav a slevy až 28 %.

Pár triků, jak správně vyčistit vlněný koberec

Kdysi se čistily koberce vyklepáním. Jenže po vstupu do EU nám klepadla zmizely. Údajně, protože byly pro děti nebezpečná. Poradíme vám, jak koberce vyčistit i bez vyklepávání.

Vlněný koberec je nedílnou součástí mnoha domácností. Ve většině případů je atraktivním doplňkem interiérů. Je to také skvělá investice. Za dobu existence naší firmy jsme čistili mnoho luxusních koberců Versace nebo pravých perských koberců, jejichž hodnota šla do sta tisíců. V případě takových kvalitních koberců se při správné péči dají předávat z generace na generaci.

Vysávejte koberce obden

U čištění vlněných koberců je důležitá pravidelnost. Aby se špína nezašlapovala do hloubky vlákna, je nutné koberec pravidelně a šetrně vysávat. Pokud nestíháte obden vysát. Popřemýšlejte o koupi kvalitního robotického vysavače. Ty už dnes umí vlákno koberce načechrat a vyčistit rotačním kartáčem.  Pokud můžete, vyklepejte jednou za čas koberec venku.

Řízení škod, aneb zachraňujeme koberec při nehodách

V případě, že vám na koberec spadne popel z cigaret nebo vyletí jiskra z krbu, stačí místo pouze setřít a vysát. Neboť vlna s obsahem lanolinu je velmi odolná i vůči ohni. Ale, co dělat v případě, že si koberec polijeme červeným vínem?

Nejlepší bude, když víno odsajete papírovými ubrousky a místo posypete solí. Poté koberec ještě v postiženém místě podložte, aby mohl větrat.  V případě skvrn od kávy nebo jídla použijte hadr s jarem nebo mýdlem a místo čistěte jen jedním směrem ven z poškozeného místa. Pokud se Vám nepodaří místo vyčistit. Naše firma Čištění Koberců Ostrava.eu vám pomůže s většinou kobercových skvrn anebo můžete půjčit stroj na čištění koberců a vyčistit si koberec sami. Více informací zde: Půjčovna strojů na čištění koberců.

Vyvarujte se domácímu čištění koberců s Vanishem a dalšími prostředky

Nikdy se nesnažte doma koberce vyčistit sami za pomocí chemie prodávající se v drogeriích a supermarketech, např. Vanishem. Těsně potom, co koberec vyčistíte, bude vypadat čistý. Ale jediné čeho jste při takovém “čištění dosáhli“ je zažrání špíny a nečistot společně s chemií hluboko do vlákna. Po čase se vám však nečistota z hloubky vlákna dostane na povrch a na koberci zůstanou nevzhledné mapy. Raději si zavolejte nás. Specialisty na čištění koberců (Navíc pojištění proti škodám.).


čištění koberců