💣 BLACK FRIDAY! Kód BF2023 zvýší slevu o dalších 15 %. Platí na kusové koberce a další.
Shaggy koberce Vám pomohou ušetřit 4-5% z celkové útraty za vytápění


Chlupatý koberec MONACO MON 444 PASTEL APRICOT Huňaté koberce zútulní váš domov a zároveň sníží účet za vytápění. Když máte nohy v teple, je vám příjemně i po těle a můžete méně topit. Silné nebo chlupaté koberce skvěle izolují teplo a pomáhají udržet tepelný komfort v domácnosti. Díky izolačním vlastnostem koberců odchází podlahou méně tepla než v případě tvrdých chladných krytin, jako je například dlažba. Pokud podlahu pokryjete kobercem, můžete termostat snížit až o 2°C, aniž by utrpělo vaše pohodlí. To znamená úspory v řádech tisíců korun za jednu topnou sezónu.

Koberec a od nohou je teplo

Koberec s dlouhým vlasem, kterému se říká shaggy , může ušetřit mezi 4 až 5 % výdaji za topení. Čím větší zima venku panuje, tím více vám koberec ušetří. Jsou to pak jednoduché počty. Investice do huňatého koberce se vám rychle vrátí a posléze už jen šetříte.

Chlupatý koberec působí jako tepelná bariéra mezi studenou a tvrdou zemí a vašimi chodidly. Už naše prababičky přitom věděly, že pokud je teplo od nohou, je teplo i po těle. Nohy v teple také znamenají prevenci nachlazení, což se v chřipkovém období, které se kryje s topnou sezónou, rozhodně hodí.

Chlupatý shaggy koberec Bereber Rhombs

Úsporné huňaté koberce

Smysluplnost koberců v interiéru potvrzují i výzkumy. Spolu s tím, jak jdou ceny energií nahoru, se lidé stále více zajímají, jak snížit svoji spotřebu. Například výzkumné pracoviště ETG v Německu, které hlídá kvalitu koberců, potvrdilo, že s nimi lze ušetřit. Silné koberce jsou hospodárnější než tvrdé podlahy.  

Je to logické. Pokud se projdete bosou nohou po plovoucí podlaze nebo dlažbě, ucítíte chlad. Teplo odtéká směrem ke krytině. Koberce ale mají opačný efekt a tepelný tok snižují. Proto s kobercem cítíte vyšší tepelný komfort – je vám příjemněji a nemusíte tolik topit.

Kolik ve výsledku ušetříte, pak závisí i na tom, jaký koberec zvolíte. V místnosti, kde podlahu po celé délce pokrývá koberec, se snadněji dosahuje tepelné pohody i při nižší teplotě. Účinné jsou ale i kusové koberce, které položíte například k sedacím soupravám, křeslu, použijete je jako předložku před postel nebo k pracovnímu stolu.

Chlupatý shaggy koberec Livorno 004 Silver

Vlna reguluje mikroklima

Huňaté koberce shaggy slouží především jako šikovné a designové prvky, které zvyšují tepelný komfort. Pokud ale v místnosti řešíte i nevyhovující mikroklima, je vhodnou volbou vlněný koberec, který dokáže regulovat vlhkost v místnosti.

Znamená to, že pokud je ve vzduchu příliš vlhkosti, koberec ji pohltí, a pokud je v interiéru naopak suchý vzduch, vlhkost zase uvolní. Protože je vlna přírodní materiál, perfektně se s tím vyrovná a vám se bude mnohem lépe dýchat.

Ještě váháte, zda je koberec tou správnou volbou? Kromě úspory tepla vám pomůže také:

  • zútulnit interiér,
  • zlepšit akustiku v místnosti,
  • snížit hluk při chůzi,
  • zvýšit bezpečnost.


Prohlédněte si, jaké koberce jsme pro vás připravili