💥 DNY MŮJKOBEREC: Hurá ušetřit až 55 % na koberce, podlahy i doplňky! Pouze do pondělí.

Kobercové čtverce - otázky a odpovědi


V poslední době jsou hitem kanceláří, ale i domácností kobercové čtverce. Jedná se o speciální podlahovou krytinu, která je tvořena čtverci o velikosti obvykle 50x50 cm. Jednotlivé vzory a barvy čtverců mezi sebou lze volně kombinovat a tím vytvářet unikátní a osobité vzory. Tou hlavní výhodou kobercových čtverců, je ale možnost výměny jednotlivých dílců, v případě jejich poškození nebo znečištění. To se hodí na frekventovaných místech v domácnostech, i v komerčních prostorách.

Jak bylo řečeno, mezi hlavní výhody těchto kobercových čtverců patří jejich vysoká odolnost a zátižitelnost, jednoduchá manipulace a dobrý poměr cena/výkon. Jejich vzhled je jednoduchý, ale přesto moderní a příjemný. Pro výrobu bývají využita 100% polyamidová vlákna, která jsou známá právě pro svoji odolnost a kvalitu.

V čem se skrývá tajemství kobercových čtverců?

Přečtěte si náš článek Proč používat kobercové čtverce.

Příklad kombinace kobercových čtverců:
Kombinace kobercových čtverců


Doporučení k podkládce
čtverců:
Aby byl výsledný koberec, složený z jednotlivých čtvercových dílů, co nejkvalitnější, tak je při pokládce nutné dodržet doporučený postup, který je znázorněn následujícím obrázkem. 

Doporučený směr pokládky - Spoltex

Kobercové čtverce jsou na rubu těmito pomocnými šipkami vždy opatřeny, takže s jejich pokládkou si poradí každý správný kutil.


Zde jsme pro Vás sepsali nejčastější dotazy, na které se nás ptáte:


1) Jak se kobercové čtverce lepí?
Odpověď: Čtverce lze lepit buď klasickým lepidlem na koberce anebo oboustrannou lepící páskou. Páska je možná lepším řešením, protože se nepoškodí podkladový materiál a čtverec pak lze snadno vyměnit. Doporučujeme ale páskou nešetřit, aby čtverec dobře držel.

2) Jak se kobercové čtverce sundavají / mění?
Odpověď: Snadno. Pomocí nože nebo jiného nástroje se pokuste nadzvednout hranu čtverce a poté jej jednoduše strhněte. Odstraňte zaschlé lepidlo nebo lepící pásku, podlahu očistěte a můžete nalepit nový čtverec. Než řeknete "Mujkoberec", máte to hotovo.

3) Mohu kombinovat různé barvy a vzory čtverců?
Odpověď: Jasně, právě to je jednou z hlavních výhod kobercových čtverců. Můžete si snadno poskládat mozaiku dle Vašich vlastních preferencí.

4) Opravdu lze zakoupit pouze celá balení čtverců po 20 kusech?
Odpověď: Bohužel je to opravdu tak. Aladin se omlouvá, ale když pro Vás nakupuje zboží u výrobce, musí také nakupovat po baleních.

5) V čem spočívá výhoda kobercových čtverců oproti normálnímu metrážovému koberci?
Odpověď: Když ušpiníte metrážový koberec a skvrna nelze vyčistit, je to problém. Když ušpiníte kobercový čtverec, prostě ho vyměníte za jiný. Špinavé psí packy a chleba s marmeládou v ruce dítěte stojícího na Vašem koberci už nemusí být Vaší noční můrou.

6) Zvládnu instalaci čtverců sám?
Odpověď: Zvládnete. I my jsme to zvládli (a to je co říct). 

7) Jsou kraje čtverců začištěné?
Odpověď: Jsou, nebojte. Hrany se Vám třepit nebudou.

8) Jsou po položení čtverců viditelné spáry?
Odpověď: To záleží na tom, jestli je správně položíte. Když se budete držet našeho návodu, hrany vidět nejsou. I když pokud je budete na kolenou hledat s lupou, asi je najdete. 

Hurá do kategorie kobercových čtverců!