Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Co má metrážový koberec zespoda? I na tom záleží!


Chcete-li aby vám metrážový koberec, do kterého jste se rozhodli investovat, vydržel co nejdéle, měli byste se zaměřit nejen nato, jaký má vlas a barvu, ale i na jeho spodní část. Rozhodující v této problematice je kritérium, kam budete koberec instalovat. 

Dříve velmi populární jutovou mřížku nahrazuje čím dál častěji filc.

AB mřížka (Action back):
Mřížka typu AB (Action Backing) nebo z jutového vlákna, se u bytových koberců používá stále méně často, využití ale najde především u koberců do komerčních prostor, které jsou více namáhané. AB mřížka koberec zpevňuje a posiluje tak jeho odolnost. Výhoda AB mřížky je, že má tendenci koberec vyrovnávat tak, aby se nevlnil nebo nekrabatěl - koberec je tak přirozeně vyrovnaný. Naopak oproti filcu postrádá vlastnost tlumení a tepelné a hlukové izolace. 

Filc:
Koberce s filcem jsou naopak současným trendem. Podlahu příjemně změkčí, odhluční i tepelně izolují. Pochození po takovém koberci je velmi příjemné, každý nášlap je téměř jako do mechu. Filcová podložka je také ohebnější a měkčí než mřížka. S kobercem se při pokládce dobře pracuje a práce jde rychleji od ruky. Vhodné jsou proto do obýváků a ložnic. Jediné, co proti AB mřížce postrádá je, že koberec automaticky tolik nevyrovnává, ale při správném položení toto není žádný problém. 

Gel (protiskluzový):
Koberec může mít zespodu i gel, který jej zpevňuje a zajistí dlouholetou výdrž. Gelová pěna má protiskluzové vlastnosti, koberec dobře drží na místě a eliminuje se tak možnost posunování po podlaze. I proto se s touto podložkou setkáváme u dětských hracích koberců.

Latex: 
Další variantou jsou i koberec s latexem. Ty jsou určené opět do namáhaných prostor. Určitou nevýhodou takových koberců je, že se musí podlepovat, aby neujížděly.

Co tedy zvolit? 
Zřejmě už je vám to jasné a klíč je vlastně jednoduchý: Pro bytové koberce volte podložku z filcu, případně z jutové mřížky. Koberec do dětského pokojíčku vyberte na filcu či s gelovou pěnou. U zátěžových koberců zátěžovou gumu nebo latex či AB mřížku

A jaký podklad bude vhodný právě pro Vás? 

Zhlédněte nabídku metrážových koberců

Další články

Proč impregnovat koberec?

Proč impregnovat koberec?

Impregnace koberců je speciální proces úpravy koberců, který slouží k ochraně a prodlužování životnosti koberců.
Jak vybrat metrážový koberec ve 3 krocích?

Jak vybrat metrážový koberec ve 3 krocích?

Chcete si pořídit nový koberec po celé ploše místnosti? Abyste u výběru nešlápli vedle, sepsali jsme pro vás krátký článek.
Jak si vyrobit koberec na přání na pár kliků?

Jak si vyrobit koberec na přání na pár kliků?

Chcete koberec do atypického prostoru nebo toužíte po netradičním kobercovém tvaru? Žádný problém!