Co má metrážový koberec zespoda? I na tom záleží!


Chcete-li aby vám metrážový koberec, do kterého jste se rozhodli investovat, vydržel co nejdéle, měli byste se zaměřit nejen nato, jaký má vlas a barvu, ale i na jeho spodní část. Rozhodující v této problematice je kritérium, kam budete koberec instalovat. 

Dříve velmi populární jutovou mřížku nahrazuje čím dál častěji filc. Mřížka typu AB (Action Backing) nebo z jutového vlákna, se u bytových koberců používá stále méně často, využití ale najde především  u koberců do komerčních prostor, které jsou více namáhané. AB mřížka koberec zpevňuje a posiluje tak jeho odolnost.

Koberce s filcem jsou naopak současným trendem. Podlahu příjemně změkčí, odhluční i tepelně izolují. Pochození po takovém koberci je velmi příjemné, každý nášlap je téměř jako do mechu. Filcová podložka je také ohebnější a měkčí než mřížka. S kobercem se při pokládce dobře pracuje a práce jde rychleji od ruky. Vhodné jsou proto do obýváků a ložnic. Koberec může mít zespodu i gel, který jej zpevňuje a zajistí dlouholetou výdrž. Gelová pěna má protiskluzové vlastnosti, koberec dobře drží na místě a eliminuje se tak možnost posunování po podlaze. I proto se s touto podložkou setkáváme u dětských hracích koberců.

Další variantou jsou i koberec s latexem. Ty jsou určené opět do namáhaných prostor. Určitou nevýhodou takových koberců je, že se musí podlepovat, aby neujížděly.

Zřejmě už je vám to jasné a klíč je vlastně jednoduchý: Pro bytové koberce volte podložku z filcu, případně z jutové mřížky. Koberec do dětského pokojíčku vyberte na filcu či s gelovou pěnou. U zátěžových koberců zátěžovou gumu nebo latex či AB mřížku

A jaký podklad bude vhodný právě pro Vás? 

Zhlédněte nabídku metrážových koberců

Další články

Koberce pro děti, aneb jak vybrat ten nejlepší

Koberce pro děti, aneb jak vybrat ten nejlepší

Zvolte takový kousek, který bude přímo pro obyvatele pokoje, zútulní interiér a zároveň bude praktický.
Ušetřete až několik tisíc ročně za topení koupí koberce

Ušetřete až několik tisíc ročně za topení koupí koberce

Věděli jste, že můžete ušetřit až několik tisíc ročně za náklady na topení koupí vhodného koberce?
Jak zvolit správnou velikost kusového koberce?

Jak zvolit správnou velikost kusového koberce?

Váháte, jakou velikost koberce vybrat, anebo již koberec máte a přemýšlíte, jak ho umístit? Projděte si tento jednoduchý návod pro jednotlivé místnosti.