Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Jak správně vybrat rohož?

Vstupní dveře do bytu i do domu jsou bránou do vašeho království. Měli byste jim proto věnovat pozornost. Stejně jako rohožce, přes kterou projde každý, kdo k vám vstupuje. Nejen že může být ozdobou, ale ulehčí vám úklid a díky správně vybrané rohožce docílíte i zdravější domácnosti.  

Než začnete s výběrem, je třeba si připomenout, že není rohož jako rohož. Můžeme se totiž bavit o čisticí zóně venku před budovou nebo domem, ale stejně tak můžeme mít na mysli rohož, kterou máme před samotným bytem či konkrétní kanceláří.

Venkovní rohože jsou zpravidla zapuštěné do země. Vnitřní rohožky jsou jakýmsi čisticím koberečkem. Ať tak či onak, jedno mají společné – nejsou vyrobené z příjemného materiálu. To je totiž jejich podstata, aby dokonale plnily svou funkci. Studie dokonce prokázaly, že rohože a rohožky zachytí až 80 % špíny, kterou si na botách nosíme domů.

Zejména venkovní rohože by měly být vyrobeny z tvrdých odolných štětin, které z bot příchozích sundají na podzim bahno, v zimě sníh a v létě jemné kamínky. Vnitřní rohože mají pak za úkol boty dočistit, hrubou práci ale už tolik neplní. Štětinky jsou o něco jemnější, vyrobeny například z kokosových nebo bambusových vláken. V oboru případech platí, že o čisticí zóny se musíte pravidelně starat, vyklepávat, čistit i vysávat. Jedině tak vydrží jejich funkčnost dlouho.

Vybrat si můžete z pestré nabídky barev, s nápisy, jednobarevné i s různými ornamenty. V každém případě byste měli výběru věnovat dostatečnou pozornost. Se špínou a bahnem před dveřmi na své hosty moc velký dojem neuděláte.

Chcete mít doma něco, co opravdu nikdo jiný nemá? Navrhněte si svou vlastní rohožku a my vám ji vyrobíme! Ať už si vyberete krásnou fotku například z vaší dovolené, vtipný text či firemní logo, pro nás to není problém.


VTIPNÉ ROHOŽKY - rozveselí každou návštěvu

Podívejte se na rohožky v našem sortimentuZobrazit všechny rohožky

Další články z kategorie Inspirace a trendy

Provence styl v interiéru – jednoduchá rafinovanost francouzského venkova

Provence styl v interiéru – jednoduchá rafinovanost francouzského venkova

Provence styl odráží staletou tradici francouzských venkovských domů a nenapodobitelnou krásu Azurového pobřeží. Jak tohoto stylu dosáhnout v interiéru?
Jak zařídit interiér v originálním eklektickém stylu?

Jak zařídit interiér v originálním eklektickém stylu?

Eklektický interiérový design se vyznačuje rozmanitou, avšak pečlivě promyšlenou směsí estetických a funkčních prvků. Přečtěte si více.
5 důvodů, proč byste měli znát jutové koberce

5 výhod jutových koberců: proč byste je měli zvážit pro svůj domov

Jutové koberce jsou čím dál tím populárnější volbou pro majitele domovů a designéry interiérů. Přečtěte si proč.