Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Co je to penetrace podlahy a k čemu je dobrá?

Penetrace je nátěr, který zpevní nesoudržné podklady, sjednotí savost povrchu a také připraví podlahu na případné další povrchové úpravy. Penetrace se používá v poslední fázi před tím, než položíte podlahu nebo dlažbu. Díky penetraci vám vznikne čistý a pevný podklad, ke kterému další vrstva lépe přilne, a rozhodně na ní nedoporučujeme šetřit. 

Kdy byste měli penetraci aplikovat? 

Aplikaci nátěru provádějte vždy, když strháváte původní lepenou podlahovou krytinu, nebo pokud bylo nutné podlahovou plochu brousit.  

Penetrace je založená na pronikání nosného média (tedy vody, rozpouštědel a dalších chemikálií) do podlahy. Natírací penetrační hmota obsahuje látku, která podporuje vlastnosti daného povrchu, respektive zajišťuje trvanlivost požadovaných vlastností podkladu. Nátěr musí proniknout až do podkladové vrstvy, většinou do hloubky nejvýše 1 mm, u silněji zvětralých povrchů může i hlouběji.

Stává se, že řemeslníci i domácí kutilové, kteří se do úpravy podlah pustí svépomoci, na penetraci chtějí ušetřit, a tak tuto fázi ignorují. Ale pozor! Nepenetrována podlaha nemá sjednocenou savost, podklad špatně drží, podlaha tedy může začít praskat. Prach a občas něco rozlitého na zemi pak vedou k narušení struktury podlahy. Zkrátka, bez penetračního nátěru to dlouhodobě nepůjde.

Aplikace nátěru není složitá, stačí vám podlahový váleček a dodržet dávkování dle instrukcí na obalu s penetrační hmotou.

Správná penetrace na podlaze vytvoří film, který po zaschnutí je ve vodě nerozpustný. Po zaschnutí už stačí jen položit vaši vysněnou podlahovou krytinu a s úsměvem a dobrým pocitem se ohlédnout za dobře odvedenou prací.

Penetrace podlahy

Jaké penetrace u nás najdete?

Podívejte se na penetrace v naší nabídce

Další články z kategorie Aladinův rádce

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro alergiky?

Které podlahové krytiny jsou vhodné pro alergiky?

Pro alergiky je prostředí domova klíčovým faktorem pro zdraví a pohodu. Výběr správné podlahy může mít vliv na kvalitu vzduchu v místnosti a na množství alergických reakcí. Přečtěte si náš článek.
Protiskluzová úprava koberců

Protiskluzová úprava koberců - jen u nás!

Udržet koberec na jednom místě, bez toho, aniž byste jej museli zatěžovat nábytkem, bývá občas nadlidský úkol. Poradíme vám, jak na to!
Proč investovat do nášlapů na schody?

Proč investovat do nášlapů na schody? Skrývají mnoho výhod.

Estetický doplněk, který navíc skvěle ochrání vaše schody i zdravím. To jsou nášlapy na schody. Přečtěte si, jaké skrývají tajemství.