Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Co je to penetrace podlahy a k čemu je dobrá?

Poslední fáze, kterou musíte absolvovat před tím, než položíte podlahu nebo dlažbu, je aplikace penetračního nátěru. Jedná se o dokonalé vyhlazení povrchu před pokládkou všech typů podlah, které jsou citlivé na nerovnosti, především lepený vinyl, PVC a klikový vinyl. Nátěr zpevní nesoudržné podklady, sjednotí savost povrchu a také připraví podlahu na případné další povrchové úpravy. A rozhodně byste na ní neměli šetřit!

Penetrace je založená na pronikání nosného média (tedy vody, rozpouštědel a dalších chemikálií) do podlahy. Natírací penetrační hmota obsahuje látku, která podporuje vlastnosti daného povrchu, respektive zajišťuje trvanlivost požadovaných vlastností podkladu. Nátěr musí proniknout až do podkladové vrstvy, většinou do hloubky nejvýše 1 mm, u silněji zvětralých povrchů může i hlouběji.

Stává se, že řemeslníci i domácí kutilové, kteří se do úpravy podlah pustí svépomoci, na penetraci chtějí ušetřit, a tak tuto fázi ignorují. Vždy záleží na tom, jak moc je podlaha nerovná. Ale pozor! Nepenetrována podlaha nemá sjednocenou savost, podklad špatně drží, podlaha tedy může začít praskat. Prach a občas něco rozlitého na zemi pak vedou k narušení struktury podlahy. Zkrátka, bez penetračního nátěru to dlouhodobě nepůjde.

Aplikace nátěru není složitá, stačí vám podlahový váleček a dodržet dávkování dle instrukcí na obalu s penetrační hmotou.

Správná penetrace na podlaze vytvoří film, který po zaschnutí je ve vodě nerozpustný. Po zaschnutí už stačí jen položit vaši vysněnou podlahovou krytinu a s úsměvem a dobrým pocitem se ohlédnout za dobře odvedenou prací.

Penetrace podlahy
Podívejte se na penetrace v naší nabídce

Další články

Proč impregnovat koberec?

Proč impregnovat koberec?

Impregnace koberců je speciální proces úpravy koberců, který slouží k ochraně a prodlužování životnosti koberců.
Jak vybrat metrážový koberec ve 3 krocích?

Jak vybrat metrážový koberec ve 3 krocích?

Chcete si pořídit nový koberec po celé ploše místnosti? Abyste u výběru nešlápli vedle, sepsali jsme pro vás krátký článek.
Jak si vyrobit koberec na přání na pár kliků?

Jak si vyrobit koberec na přání na pár kliků?

Chcete koberec do atypického prostoru nebo toužíte po netradičním kobercovém tvaru? Žádný problém!