Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Luxusní interiér v glamour stylu

Okázalý, luxusní a smyslný – glamour interiér je pro opravdové požitkáře. Elegantní nábytek, třpyt doplňků a luxusní textilie posouvají tento styl na úroveň obydlí slavných. Použít jej můžete do všech místností Vašeho domova a pokud jste vždy obdivovali honosná sídla hollywoodských hvězd, bude tento styl to pravé pro Vás.

Článek pro vás napsala naše designérka

Pavla Tvrdíková
Profesionální bytová designérka
Znáte z TV Prima (Mistři dílny)
Více o Pavle


Pojďme si tedy říct, jak vytvořit tento okouzlující styl

1. Dojem hraje hlavní roli

„Glam“ znamená půvab, a tak musí tento styl upoutat na první pohled dokonalým konceptem. Interiér evokující atmosféru života na vysoké noze, si klade za cíl hýčkat hlavně duši. Výrazné elegantní kusy nábytku k sobě v prostoru dokonale ladí. Kvalitní materiály, lesk kovu a luxusní textury a motivy by měly být hlavními prvky tohoto stylu.

Buďte odvážní s dekorováním zdí, glamour styl vyžaduje elegantní nástěnné lišty, velká zrcadla, nebo výrazné tapety s kovovým leskem, či 3D efektem.

Oknům budou slušet textilie, které jsou zavěšeny od stropu až k zemi v pravidelných skladech. Na doplňcích je použit materiál jako sklo, lesklý kov, mramor, masivní dřevo nebo kůže. U stropu visí okázalý křišťálový lustr.

Glamour styl může být romanticky zdobný s jemnými liniemi, ale také elegantně minimalistický s jednoduchými prvky.

Koberec ve stylu Glamour
Koberec ve stylu Glamour

2. Čalouněný nábytek z kvalitních látek

Propracované detaily čalounění jsou v glamour interiéru důležité. Nábytek s prošívanými vzory, ať už jde o čelo postele nebo pohovku, dodá prostoru okamžitý dotek luxusu. Držte se neutrálních barev, abyste podpořili tvar přepychového nábytku. Elegantní a pohodlné zároveň, budete se cítit jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Koberec u postele ve stylu Glamour
Koberec u postele ve stylu Glamour

3. Zaměřte se na plyšové a lesklé textury textilií

Vzhled a dojem z okouzlujícího prostoru by měl být také hmatatelný. Pokud jde o materiály textilií vsaďte na samet, hedvábí nebo brokát v jemných vzorech. Koberce ve stylu Glamour musí potěšit Vaše bosá chodidla příjemným střiženým vlasem z extrémně jemného materiálu.

Se vzory to nepřehánějte a vyberte si jeden, díky němuž bude váš interiér působit vícerozměrně, aniž by byl přeplněný. V jednoduchosti je krása, jeden vzor doplňte již minimalistickými prvky a zaměřte se na vysokou kvalitu, která nejlépe poslouží rafinovanému estetickému účelu.

Jeden ze znaků Glamour stylu jsou extrémně jemné materiály
Jeden ze znaků Glamour stylu jsou extrémně jemné materiály

4. Minimalistické barevné schéma

Jednoduchá barevná paleta dá vyniknout jednotlivým kouskům nábytku.  Volte neutrální barevné schéma bílých, smetanových až béžových odstínů, které můžete doplnit o jednu výraznou barvu.

Výchozím bodem bude učinit rozhodnutí o atmosféře, kterou chcete prostorem navodit. Prostorný a vzdušný bude vyžadovat světlé tóny se zlatým leskem. Tajemná atmosféra si žádá tmavší tóny, např. šedá nebo fialová s leštěným stříbrným dotekem kovu.

Koberce s tmavšími tóny
Koberce s tmavšími tóny

5. Harmonie celku

U tohoto stylu více, než u jiných je důležitá celková harmonie prostoru. Vytvořte si jasně danou barevnou paletu, nepřehánějte to s dekoracemi. Stačí několik kousků, které reprezentují luxus jako jsou párové lampy, robustní vázy, nebo zajímavé sochy či obrazy. Tento styl musí mít také vytříbenou podlahovou krytinu. Koberec se může stát ústředním prvkem, od kterého se odvíjí ostatní vzory a textury. I zde platí pravidlo, že by měl být zejména nepřehlédnutelný.

Koberec ve stylu Glamour umí dodat prostoru harmonii
Koberec ve stylu Glamour umí dodat prostoru harmonii

Podívejte se na koberce v glamour styluPodívejte se na všechny koberce ve stylu Glamour

Další články z kategorie Inspirace a trendy

5 důvodů, proč byste měli znát jutové koberce

5 výhod jutových koberců: proč byste je měli zvážit pro svůj domov

Jutové koberce jsou čím dál tím populárnější volbou pro majitele domovů a designéry interiérů. Přečtěte si proč.
Poznejte styl ART DECO v interiéru

Art Deco v interiéru – vše, co potřebujete vědět o tomto okázalém stylu

Odvážný, bohatý a dekadentní styl Art Deco z počátku 20. století. Přečtěte si náš článek a budete o tomto designovém stylu vědět vše.
Co jsou koberce Gabbeh a proč je musíte mít?

Náš nejoblíbenější kouzelný koberec: Gabbeh

Zapomeňte na chvilku na Aladina a jeho létající kouzelný koberec, protože dnešní hvězdou jsou koberce Gabbeh! Přečtěte si více o těchto mistrovských dílech.