Inspirace pro obývací pokoje - poradíme Vám, jak si správně vybrat koberec do obýváku

Zobrazit všechny produkty - koberce do obýváku

"Obývací pokoj je pro většinu rodin místem setkávání, tedy prostorem, kde se člověk má cítit příjemně a pohodlně. Podlahy jsou však ve většině případů řešeny studenými a tvrdými materiály jako jsou vinyl či laminát. Jednou z možností, jak dodat takovému prostoru útulnost a uživatelský komfort, je použití kusového koberce. Nejběžnější je umístění koberce do prostoru sedací soupravy, aby chodidla spočinula na měkkém, hřejivém materiálu. Jak však vybrat pro Vás ten správný kusový koberec? Zásadní jsou tři faktory. Velikost. Barva/vzor. Materiál.

Velikostně by měl koberec pokrýt celý prostor pro sezení vymezený sedací soupravou či křesly. Barva a vzor navazují na celkového ladění interiéru (u jednoduchých interiérů je možno volit přírodní, světlé či pastelové tóny nebo naopak zvolit koberec, jehož vzor či barevnost na sebe okamžitě upoutají pozornost). Za sebe bych v obývacích pokojích preferovala neotřelý vzor v přírodních tónech (světlých i tmavých). Volba materiálu by měla odpovídat Vaším požadavkům jak na vzhled, tak i na údržbu. Vysoký vlas najde zálibu u lidí, kteří hledají příjemný a hřejivý koberec i za cenu nižší praktičnosti. Nízký vlas svými vlastnostmi obecně může nabídnout zajímavější vzory i snazší údržbu. Zvažte i volbu mezi přírodním materiálem (např. ovčí vlnou) či umělým vláknem. Hledáte-li originální řešení, zvolte pravé ručně tkané koberce. Všem přeji dobrou volbu a radost ze zakoupeného koberce."

Ing. Arch. Eva Veřtátová
Architekt
www.atelierpisek.cz

Obývací pokoje fotogalerie inspirace
Nechte se inspirovat! Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí fotogalerie a obrázky koberců v obýváku, abychom Vás seznámili s posledními trendy interiérového designu.

TIP Jak by koberec vypadal ve Vašich prostorech? Podívejte se do našeho plánovače koberců a podlah zdarma, ve kterém ihned uvidíte koberec ve Vaší nebo ukázkové místnosti a uděláte si tak reálnou představu.
TIP Po rozkliknutí obrázku se objeví náhled společně s odkazem na koberec.
Zobrazit inspiraci pro halu / chodbu

Zobrazit inspiraci pro ložnici
Zobrazit inspiraci do kuchyně
Zobrazit inspiraci pro dětský pokoj

Zobrazit kompletní nabídku koberců do obýváku


Tip: Nechte si zdarma poradit od profesionální designérky

Napište nám Vaši přibližnou představu a naše profesionální designérka Vám zdarma doporučí koberec přesně pro Vaše potřeby. Nejenže navrhne správný koberec z hlediska funkčnosti, ale hlavně doporučí nejlépe padnoucí koberec z estetického hlediska dle posledních bytových trendů - to vše v rámci našich ALL INCLUSIVE služeb.
Přidat více příloh Přidat další obrázek

Přiložení fotografie není povinné, ale pokud máte tu možnost, tak doporučujeme přiložit, abychom získali obrázek o Vašich prostorách.

Typ koberce, orientační rozměr, umístění apod.
Nejste si jisti? Ptejte se designérky:
designer@mujkoberec.cz


Pavla Tvrdíková
Profesionální bytová designérka a milá lidská bytost
Případně se obraťte na naši ochotnou zákaznickou linku, kde Vám rovněž rádi poradíme: +420 277 000 178

Sledujte Mujkoberec na Instagramu a Pinterestu pro více inspirace: