Inspirace pro obývací pokoje - poradíme Vám, jak si správně vybrat koberec do obýváku

Zobrazit všechny produkty - koberce do obýváku

"Obývací pokoj je pro většinu rodin místem setkávání, tedy prostorem, kde se člověk má cítit příjemně a pohodlně. Podlahy jsou však ve většině případů řešeny studenými a tvrdými materiály jako jsou vinyl či laminát. Jednou z možností, jak dodat takovému prostoru útulnost a uživatelský komfort, je použití kusového koberce. Nejběžnější je umístění koberce do prostoru sedací soupravy, aby chodidla spočinula na měkkém, hřejivém materiálu. Jak však vybrat pro Vás ten správný kusový koberec? Zásadní jsou tři faktory. Velikost. Barva/vzor. Materiál.

Velikostně by měl koberec pokrýt celý prostor pro sezení vymezený sedací soupravou či křesly. Barva a vzor navazují na celkového ladění interiéru (u jednoduchých interiérů je možno volit přírodní, světlé či pastelové tóny nebo naopak zvolit koberec, jehož vzor či barevnost na sebe okamžitě upoutají pozornost). Za sebe bych v obývacích pokojích preferovala neotřelý vzor v přírodních tónech (světlých i tmavých). Volba materiálu by měla odpovídat Vaším požadavkům jak na vzhled, tak i na údržbu. Vysoký vlas najde zálibu u lidí, kteří hledají příjemný a hřejivý koberec i za cenu nižší praktičnosti. Nízký vlas svými vlastnostmi obecně může nabídnout zajímavější vzory i snazší údržbu. Zvažte i volbu mezi přírodním materiálem (např. ovčí vlnou) či umělým vláknem. Hledáte-li originální řešení, zvolte pravé ručně tkané koberce. Všem přeji dobrou volbu a radost ze zakoupeného koberce."

Ing. Arch. Eva Veřtátová
Architekt
www.atelierpisek.cz

Obývací pokoje fotogalerie inspirace
Nechte se inspirovat! Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí fotogalerie a obrázky koberců v obýváku, abychom Vás seznámili s posledními trendy interiérového designu.

TIP Jak by koberec vypadal ve Vašich prostorech? Pošlete nám fotku a my Vám do ní zdarma digitálně umístíme Váš vysněný koberec.
TIP Po rozkliknutí obrázku se objeví náhled společně s odkazem na koberec.
Zobrazit inspiraci pro halu / chodbu

Zobrazit inspiraci pro ložnici
Zobrazit inspiraci do kuchyně
Zobrazit inspiraci pro dětský pokoj

Zobrazit kompletní nabídku koberců do obýváku


Pomůžeme Vám vybrat perfektní koberec

Pošlete nám fotku vašeho pokoje a Aladin Vám navrhne koberec který splní všechny Vaše požadavky a bude navíc perfektně vypadat. Vždy Vám navrhne alespoň tři varianty a jednu doporučí. Klidně Nám napište všechny Vaše požadavky (délka vlasu, barevný odstín, jen přírodní vlákna apod.). Jakmile budete mít v rukou radu odborníka bude Vaše rozhodovíní jednodužší.

Vaše dotazy a fotky nám posílejte přes níže uvedený formulář, nebo nám zavolejte na +420 277 000 178

Přidat více příloh Přidat další obrázek

Typ koberce a rozměr, další poznámky (umístění apod.)

Sledujte nás na Instagramu a Pinterestu pro více inspirace: