Vyzkoušejte si ZDARMA, jak by různé koberce a podlahy vypadaly ve Vašem pokoji v našem plánovači.

Inspirace pro obývací pokoj, zhlédněte galerii


Zhlédněte galerii

Prostor, který je centrem veškerého dění a trávíte v něm nejvíce času si zaslouží vaši pozornost. Správně vybraný koberec dodá vašemu prostoru charakter a doladí celkový koncept interiéru. Pokud jste pyšní na své podlahy, zvolte koberec do sedací zóny, kde se chodidla dotýkají podlahy a kde je komfort nejdůležitější.

Autorka článku:

 • Pavla Tvrdíková
  Profesionální bytová designérka
  Znáte z TV Prima (Mistři dílny)
  designer@mujkoberec.cz
 • Motto designérky Pavly, které nese i název jejího ateliéru, je jednoduché a všeříkající: "Bydlím hezky". Za spolupráci s Pavlou jsme rádi nejen protože je velice šikovná s úžasnou intuicí, ale ráda také používá elegantní vintage prvky.


Jak vybrat koberec do obývacího pokoje?


Jako první si změřte správnou velikost koberce. Příliš malý koberec umístěný pouze pod konferenčním stolkem bude působit stísněně a opticky zmenší prostor. Velikost si můžete snadno prověřit pomocí papírové pásky upevněné na podlahu. Pokud si velikostí nejste jisti, prohlédněte si tento jednoduchý návod.


Styl koberce by měl korespondovat se zbytkem interiéru. Pokud jste přísní minimalisté volte jednobarevný shaggy (chlupatý) koberec, který dodá interiéru špetku luxusu. Oblíbený skandinávský styl doplňte tlumenými odstíny a kobercem s příjemným vlasem. Harmonii a soulad s přírodou zajistí vlněný či jutový koberec. Nejnovější trendy v kobercích pravidelně sledujeme – více si o nich můžete přečíst zde.


Materiál koberce je dalším důležitým kritériem. V obývacím pokoji, kde se často schází celá rodina, návštěvy a své místo zde mají i domácí mazlíčci. Volte praktický a udržitelný materiál, který je zároveň snadný na údržbu.


Jak by koberec vypadal ve vašich prostorech?

Podívejte se do našeho plánovače koberců a podlah zdarma, ve kterém ihned uvidíte koberec ve vaší nebo ukázkové místnosti a uděláte si tak reálnou představu.
Obývací pokoj

Jak zvolit správnou velikost koberce?

Podívejte se na pár ukázek, jak může být koberec umístěný v obývacím koberci. Více tipů najdete v našem článku Jak zvolit správnou velikost kusového koberce.
 • Koberec pod celou sedací zónou
  1. Koberec je umístěn pod celou sedací zónou
 • Koberec je umístěn pod předními nohami sedačky a křesel
  2. Koberec je umístěn pod předními nohami sedačky a křesel
 • Koberec je umístěn pouze okolo konferenčního stolku
  3 . Koberec je umístěn pouze okolo konferenčního stolku, velikost koberce by měla být vždy větší než samotný konferenční stolek
 • Kulatý koberec
  4. Kulatý koberec umístěte tak, aby vyplnil prostor mezi sedačkou a případnými křesly, neměl by přesahovat ven ze sedací zóny

Galerie koberců v obývacím pokojiPodívejte se na kompletní nabídku koberců do obýváku

Hledáte koberec do jiné místnosti? Podívejte se.

 • Kusové koberce do haly / chodby - inspirace
 • Kusové koberce do ložnice - inspirace
 • Kusové koberce do kuchyně - inspirace
 • Kusové koberce do dětského pokoje - inspirace
 • Kusové koberce do venkovního prostranství - inspirace
 • Otevřete si plánovač podlah

Podívejte se na kompletní nabídku koberců do obýváku

Tip: Nechte si zdarma poradit od profesionální designérky

Napište nám Vaši přibližnou představu a naše profesionální designérka Vám zdarma doporučí koberec přesně pro Vaše potřeby. Nejenže navrhne správný koberec z hlediska funkčnosti, ale hlavně doporučí nejlépe padnoucí koberec z estetického hlediska dle posledních bytových trendů - to vše v rámci našich ALL INCLUSIVE služeb.
Přidat více příloh Přidat další obrázek

Přiložení obrázku není povinné, ale doporučujeme fotografii přidat, designérka tak získá lepší představu o stylu a zařízení prostoru, do kterého koberec vybíráte a vhodněji pro vás navrhne ten pravý koberec.


Uveďte ideálně místnost, do které koberec vybíráte, zda se jedná o kusový koberec nebo metrážový, preferenci barvy a materiálu, přibližný rozměr. Vše ostatní již nechte na naší designérce.
Nejste si jisti? Ptejte se designérky:
designer@mujkoberec.cz


Pavla Tvrdíková
Profesionální designérka
Znáte z TV Prima (Mistři dílny)
Více o Pavle

Pokud preferujete telefonickou konzultaci, bude se Vám ráda věnovat naše zákaznická podpora: +420 277 000 178

Sledujte Mujkoberec na Instagramu a Pinterestu pro více inspirace: