🍀 Posečte ceny umělých trav s kódem TRAVA. Výprodej trav a slevy až 28 %.

Jaký je rozdíl mezi PVC, laminátovou a vinylovou podlahou?


Aneb jakou zvolit podlahovou krytinu. PVC a vinyl je ve své podstatě to samé, tedy alespoň, co se týče materiálu, nazývaným polyvinylchlorid.

Vinylové podlahy jsou v dnešní době poměrně rozšířeným trendem. Rozlišujeme dva druhy dle pokládky, které jsou odlišné nejen způsobem položení, svojí tloušťkou, ale i designem. Konkrétně se jedná o zámkovou , kdy je podlaha položena bez lepení, je to tedy plovoucí podlaha, a jejím položením vznikají dilatační spáry. Druhým typem je lepená vinylová podlaha, kterou je nutné precizně přilepit k zcela rovnému, vystěrkovanému povrchu.

Vinylové podlahy jsou měkké a teplé. Chození po nich je ve všech směrech požitkem. Díky akustickým vlastnostem dokážou tlumit nežádoucí hluk způsobený podpatky nebo tlapkami.

Laminátové plovoucí podlahy mají tendenci být kvůli tvrdému povrchu a nízké hmotnosti hlučnější. Mohou být pod nohama pocitově trochu duté. Výhodou může být nižší cena, naopak nevýhodou je zde nižší odolnost proti tekutinám. Například u psích misek tak často může zejména levnější laminátová podlaha nabobtnat.

PVC podlahami má spousta lidí spojené spíše negativní názory, kvůli minulosti. Dnešní způsob pokládky je ale mnohem pokročilejší, to se týká i používaných lepidel, které jsou v dnešní době mnohem kvalitnější. Kromě pokročilejších technologií můžete hledat u PVC benefity i v jeho vlastnostech. Výhodou může být například měkkost a větší pocit tepla oproti vinylu. PVC se podobně jako koberce prodává v rolích

Sice to nemáme v nadpisu, ale rádi bychom zde zmínili ještě lino, resp. linoleum či marmoleum. Většina lidí termín PVC zaměňuje s termínem lino. Nicméně to není to samé. Linoleum je přírodní materiál, většinou bývá tenčí, ale zároveň odolnější, než PVC. Výhodou PVC je podstatně nižší cena než u lina.
linoleum, pvc, výběr podlahové krytiny

Teď, když znáte možnosti:


Zhlédněte nabídku podlah

Další články z kategorie PVC a lino

Jak nainstalovat podlahové lišty

Jak nainstalovat podlahové lišty

Zde se dozvíte, jak nainstalovat podlahové lišty, včetně potřebných nástrojů a základních kroků pro dosažení profesionálního výsledku.
Číst více
NÁVOD: Jak na vyrovnání podlahy při pokládce?

Jak na vyrovnání podlahy aneb srovnejte si to!

Rozhodnuto. Budete pokládat novou podlahu nebo koberec a nevíte, kde přesně začít? Poradíme vám.
Číst více
Vše co potřebujete vědět o PVC podlahách

Představení PVC podlah

Moderní PVC podlahy neboli lina, jsou vyráběny za pomoci těch nejpokročilejších technologií. Jak vybrat tu nejvhodnější?
Číst více