😮 VÝPRODEJ PODLAH: zvyšte slevu vybraných podlah o dalších 10 % s kódem PODLAHA10

Jak se starat o koberec, aby vypadal pořád skvěle?

 

  1. Nejlepší způsob, jak zajistit dlouhodobou krásu a trvanlivost vašeho koberce, je vysávat jej pravidelně, protože luxováním odstraníte hrubé nečistoty.
  2. V závislosti na typu koberce, který máte, použijte nástavec s rotačním kartáčem nebo pouze sání.
  3. Při nákupu vysavače chtějte takový, který má výškově nastavitelný sací nástavec. To se Vám bude hodit zejména při vysávání koberců s vysokým vlasem. Umožníte tak efektivnější sání.
  4. Koberec by se měl čistit profesionálním vysavačem (na mokro) každých 12-18 měsíců, podle jeho vytížení.
  5. Kusový koberec nikdy nepokládejte na mokrou, vytřenou podlahu. Počkejte, než podlaha uschne.

 

Čištění koberců

Co dělat když koberec polijete vínem, pivem, čajem nebo kávou?

Neutralizujte skvrnu roztokem octa, pak přidejte malé množství roztoku čisticího prostředku na postižené místo (1/4 lžičky čistícího prostředku na 1l vody). Pokračujte v aplikaci roztoku, dokud skvrna není zcela odstraněna. Pomocí rozprašovače opláchněte postižené místo vodou a ručníkem osušte, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Nakonec použijte papírové utěrky k úplnému usušení skvrny. Můžeme Vám také doporučit nákup speciálního přípravku STAR, který Vás překvapí svou funkčností.

Jak odstranit skvrnu od krve, kečupu nebo čokolády?

Navlhčete postižené místo roztokem amoniaku, pomocí rozprašovače. Dále přidejte malé množství roztoku čisticího prostředku (1/4 lžičky mycího prostředku na 1l vody) a jemně místo třete dokud se skvrna neodstraní. Pomocí rozprašovače opláchněte místo vodou a ručníkem osušte, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Nakonec použijte papírové utěrky k úplnému usušení skvrny.

Jak odstranit z koberce bahno?

Nechte bahno zaschnout. Je li z bahna velká ztvrdlá plocha, rozdrťte ji na malé kousky a poté vysajte.

Jak vyrovnat proleženinu od těžkého nábytku?

Chcete-li vyrovnat díru v koberci po nábytku, použijte páru ze žehličky a fén. Napařte vlákna (NENECHTE ŽEHLIČKU DOTÝKAT SE KOBERCE) pomocí páry a poté je vyfénujte.

Co když si koberec spálíte například cigaretou?

Malými nůžkami na nehty opatrně odstraňte vršky spálené části vlasu. Je-li koberec moc ohořelý, může být potřeba koberec záplatovat.

Co když koberec nasaje vodu z pračky nebo topení?

V případě domácí potopy je třeba koberec co nejlépe osušit z obou stran a následně nechat proschnout minimálně 24 hodin. Dále je vhodné koberec vysát vodním vysavačem.