Jak se starat o koberec, aby vypadal pořád skvěle?

  1. Nejlepší způsob, jak zajistit dlouhodobou krásu a trvanlivost vašeho koberce, je vysávat jej pravidelně, protože luxováním odstraníte hrubé nečistoty.
  2. V závislosti na typu koberce, který máte, použijte nástavec s rotačním kartáčem nebo pouze sání.
  3. Při nákupu vysavače chtějte takový, který má výškově nastavitelný sací nástavec. To se Vám bude hodit zejména při vysávání koberců s vysokým vlasem. Umožníte tak efektivnější sání.
  4. Koberec by se měl čistit profesionálním vysavačem (na mokro) každých 12-18 měsíců, podle jeho vytížení.

 

Čištění koberců

Co dělat když koberec polijete vínem, pivem, čajem nebo kávou?

Neutralizujte skvrnu roztokem octa, pak přidejte malé množství roztoku čisticího prostředku na postižené místo (1/4 lžičky čistícího prostředku na 1l vody). Pokračujte v aplikaci roztoku, dokud skvrna není zcela odstraněna. Pomocí rozprašovače opláchněte postižené místo vodou a ručníkem osušte, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Nakonec použijte papírové utěrky k úplnému usušení skvrny.

Jak odstranit skvrnu od krve, kečupu nebo čokolády?

Navlhčete postižené místo roztokem amoniaku, pomocí rozprašovače. Dále přidejte malé množství roztoku čisticího prostředku (1/4 lžičky mycího prostředku na 1l vody) a jemně místo třete dokud se skvrna neodstraní. Pomocí rozprašovače opláchněte místo vodou a ručníkem osušte, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Nakonec použijte papírové utěrky k úplnému usušení skvrny.

Jak odstranit z koberce bahno?

Nechte bahno zaschnout. Je li z bahna velká ztvrdlá plocha, rozdrťte ji na malé kousky a poté vysajte.

Jak vyrovnat proleženinu od těžkého nábytku?

Chcete-li vyrovnat díru v koberci po nábytku, použijte páru ze žehličky a fén. Napařte vlákna (NENECHTE ŽEHLIČKU DOTÝKAT SE KOBERCE) pomocí páry a poté je vyfénujte.

Co když si koberec spálíte například cigaretou?

Malými nůžkami na nehty opatrně odstraňte vršky spálené části vlasu. Je-li koberec moc ohořelý, může být potřeba koberec záplatovat.

Co když koberec nasaje vodu z pračky nebo topení?

V případě domácí potopy je třeba koberec co nejlépe osušit z obou stran a následně nechat proschnout minimálně 24 hodin. Dále je vhodné koberec vysát vodním vysavačem.Prohlédnout kusové koberce