🔔 Podlahy a metrážové koberce v AKCI! Využijte až 44% slevu s kódem PODLAHA15.

Proč používat kobercové čtverce?

Kobercové čtverce jsou jedním z nejpohodlnějších a nejvšestrannějších způsobů, jak přidat kousek luxusu a pohodlí do vašeho domova nebo kanceláře. Jsou ideálním řešením pro ty, kteří hledají snadnou a rychlou možnost vylepšit vzhled svého interiéru. V tomto článku si projdeme některé z nejvýznamnějších výhod a způsobů použití kobercových čtverců, a doporučíme některé konkrétní typy a materiály.

Výhody kobercových čtverců

  1. Snadná instalace: Kobercové čtverce jsou snadno instalovatelné, což je velká výhoda pro ty, kteří hledají rychlé a jednoduché řešení. Kobercové čtverce lze snadno položit na podlahu a následně je zalepit pomocí speciálního lepidla. Pokud si později budete přát vyměnit kobercové čtverce za nové, stačí je jednoduše odlepit.

  2. Vysoká odolnost: Kobercové čtverce jsou vyrobeny z odolných materiálů, které jsou schopny vydržet intenzivní použití. Tyto materiály jsou navíc snadno čistitelné, což znamená, že když se na něco rozlije, není potřeba se obávat trvalých skvrn.

  3. Pohodlí a komfort: Kobercové čtverce přidávají do interiéru pocit pohodlí a komfortu. Při výběru správného typu, budete cítit tlumení došlapu a také kročejového hluku, což může pomoci zlepšit vaši náladu a snížit stres.

  4. Estetika: Kobercové čtverce jsou k dispozici v mnoha různých barvách, vzorech a texturách, což umožňuje vytvořit v interiéru zajímavé kombinace a kontrasty. Pokud se někdy rozhodnete změnit vzhled vašeho interiéru, můžete jednoduše vyměnit kobercové čtverce za nové a vytvořit tak úplně nový vzhled.

Kobercové čtverce
Kobercové čtverce jsou vhodné do kanceláře i do bytu/domu

Způsoby použití kobercových čtverců

  1. V domácnosti: Kobercové čtverce lze použít jak na frekventovaných místech v domácnosti, jako např. v obývacím pokoji neb ov předsíni, tak v méně zatěžovaných místech, jako v ložnici nebo pracovně. Když si vyberete kobercové čtverce v odvážnějším vzoru nebo výrazné barvě, mohou vytvořit zajímavý kontrast s ostatním nábytkem a doplňky v místnosti.

  2. V kanceláři: Kobercové čtverce jsou vhodné nejen do domácnosti, ale také do kancelářských prostor. Když je podlaha kanceláře pokryta kobercem, může to pomoci snížit hluk a zlepšit akustiku v místnosti. Navíc, když máte kobercové čtverce v kanceláři, můžete je jednoduše vyměnit za nové, pokud se vaše potřeby nebo styl změní.

Proč si vybrat kobercové čtverce?

Jsou vyrobené z odolných materiálů, které se hodí na vysoce frekventovaná místa. V případě poškození není nutné měnit koberec v celé místnosti, ale pouze poškozenou část (čtverec). Máte otázky? Přečtěte si náš článek nejčastějších otázek a odpovědí o kobercových čtvercích.
Kobercové čtverce v kanceláři
Kobercové čtverce v kanceláři - můžete snadno vyměnit pouze část koberce

Konkrétní typy a materiály kobercových čtverců

  1. Kobercové čtverce z polyamidových vláken: Mají hned několik výhod a na trhu jich také najdete nejvíce. Polyamidové vlákno je velmi odolné proti opotřebení a znečištění, což znamená, že kobercové čtverce z polyamidu jsou trvanlivé a odolné vůči běžnému opotřebení. Díky těmto vlastnostem jsou vhodné pro prostředí s vysokou intenzitou provozu, jako jsou například kanceláře nebo obchody. Polyamidové kobercové čtverce jsou také snadno čistitelné, což usnadňuje jejich údržbu. Tyto kobercové čtverce jsou k dispozici v mnoha různých barvách a vzorech, takže můžete snadno najít ten správný design pro svůj interiér. Kobercové čtverce z polyamidu jsou také vhodné pro alergiky, protože jsou hypoalergenní a nezachytávají prach a pyl. Celkově jsou kobercové čtverce z polyamidových vláken dobrým řešením pro ty, kteří hledají trvanlivé a snadno udržovatelné koberce pro prostředí s vysokou intenzitou provozu.

  2. Kobercové čtverce z vlny: Kobercové čtverce z vlny jsou velmi odolné a snadno se udržují. Jsou hypoalergenní a vyrábějí se v různých barvách a vzorech.

  3. Kobercové čtverce z nylonu: Kobercové čtverce z nylonu jsou vysoce odolné a trvanlivé. Jsou vhodné pro intenzivní použití, jako je například v kancelářích nebo v obchodech.

  4. Kobercové čtverce z polypropylenu: Kobercové čtverce z polypropylenu jsou velmi snadno čistitelné a odolné vůči skvrnám. Jsou vhodné pro domácnosti s dětmi nebo zvířaty.

Materiály kobercových čtverců
Kobercové čtverce se vyrábí z různých materiálů

Při výběru kobercových čtverců je důležité vzít v úvahu nejen materiál, ale také jejich velikost a výšku, resp. tloušťku. Velké čtverce mohou být opticky vhodné pro prostornější místnosti, zatímco menší čtverce mohou být vhodné pro menší prostory. Nejčastější rozměr, se kterým se setkáte, je 50x50 cm. Pokud se rozhodnete pro vyšší kobercové čtverce se silnějším podkladem, budou mít lepší akustické vlastnosti a mohou poskytnout větší pohodlí při chůzi.

Podívejte se na video o kobercových čtvercích

Podívejte se na kobercové čtverceZobrazit všechny kobercové čtverce

Další články z kategorie Aktuality

Aladinova fotoreportáž z proslulého veletrhu Domotex

Aladinova fotoreportáž z proslulého veletrhu Domotex

Čím nás oslnil 34. ročník světového veletrhu koberců a podlahových krytin?
Číst více
Trendy v interiéru pro rok 2024: pohodlí a návrat k přírodě

Trendy v interiéru pro rok 2024: pohodlí a návrat k přírodě

Designové trendy přicházejí a odcházejí. Ty, které udají směr letošního roku, si získají vaše srdce. Přečtěte si o trendech pro rok 2024.
Číst více
Ohlédnutí za rokem 2023

Ohlédnutí za rokem 2023

Všech 365 dní roku 2023 je za námi. Jaké byly? Stály za to! Přečtěte si, čím jsme v Můjkoberci loni žili, co se změnilo a jak moc jsme zlevnili (dost).
Číst více